Při spoustě druhů prací je lepší chránit si oči, uši, dýchací cesty, celou hlavu a ruce. Pokud máte všechno, jen ty pracovní rukavice vám ještě chybí, podívejme se společně, jak vybrat ty správné.

Jednorázové pracovní rukavice

Jestliže potřebujete pracovat s látkami, které nesmí přijít do kontaktu s kůží, sáhněte po jednorázových pracovních rukavicích. Ty se nejčastěji vyrábí z vinylu, latexu, nitrilu nebo polyetylenové fólie. Jsou lehké, a jakmile je natáhnete na ruce, dopřejí vám maximální komfort a neomezí pohyblivost rukou ani prstů.

Rukavice proti propichu

Celé spektrum činností můžete vykonávat bez obav v rukavicích proti propichu. Na trhu je jich spousta a nejčastěji se setkáte s těmi z nylonu a speciálních vláken. Vaše ruce ochrání před mechanickými vlivy včetně ostří, které by vám mohlo způsobit nepěkná zranění. Některé mohou mít dokonce i překryté špičky prstů, což je další nesporná výhoda.

Tepluodolné rukavice

Potřebujete-li při práci chránit před sálavým nebo kontaktním teplem, tepluodolné rukavice by měly být vaším neodmyslitelným společníkem. Ochrání vaše ruce nejen před teplem jako takovým, ale v klidu může být i v případě postřiku taveninou nebo žhavými okujemi.

Kontaktní tepluodolné rukavice se vyrábějí z tepluodolné vnější aramidové nebo aramid/skleněné, případně aramid/kevlarové tkaniny. Dále by neměla chybět izolační vrstva a vnitřní podšívka. Rukavice proti sálavému teplu silnou izolační vrstvu nemají, jejich superschopnosti zajišťuje hliníková odrazivá vrstva na hřbetní straně.

Pracovní rukavice na zahradu

Kdo by neměl rád svou vlastní zahrádku a práci na ní? Abyste nedrbali špínu zpod nehtů i z kůže ještě tři dny, přijdou vám vhod pracovní rukavice na zahradu, které slouží i jako ochrana před trny a dalšími zákeřnostmi. Ty povrstvené vám zajistí ruce v suchu, i když bude třeba vlhko. Tyto rukavice se vyrábějí v nejrůznějších velikostech a designových provedeních, dají se snadno sehnat i pro malé pomocníky, vaše děti.

Teplé pracovní rukavice

Jste pracant každým coulem, ať už je horko, nebo panuje mráz? Pro druhou zmíněnou situaci se vám budou hodit teplé pracovní rukavice, díky nimž nebudete mít za chvíli ruce promrzlé na kost – s těmi už toho pak moc neuděláte. Oceníte je i v případě, že trvale pracujete v chladnějších prostorách. Vždy je ale nutné počítat u nich s ne úplně stoprocentním citem v prstech a jejich dokonalou pohyblivostí.

Pracovní rukavice pro různá povolání

Kuchař, automechanik, lesní dělník… Ti všichni a mnozí další potřebují při výkonu svého povolání ochránit své zlaté ručičky. V jednotlivých oblastech se rukavice pochopitelně liší.

Pracovní rukavice do potravinářství

Pracovní oděvy do oboru potravinářství mají svá specifika. Například pracovní rukavice do potravinářství bývají neprůřezné na různých úrovních. To ocení především ti, kteří pracují s ostrými noži – rukavice je před ostřím ochrání podle svých možností.

Pracovní rukavice pro automechaniky

Víte, jak by vypadaly ruce automechanika, kdyby při práci nenosil rukavice? Jednak by byly neustále špinavé a jednak by mohly utržit i spoustu ran. Pracovní rukavice pro mechaniky musí být praktické a dovolit maximální pohyb prstů a cit v nich, zároveň musí být i pohodlné. Pravděpodobně nejčastěji se v tomto oboru setkáte s rukavicemi z nylonového bezešvého úpletu, který vyhovuje svou tenkostí a pružností.

Pracovní rukavice do lesa

Trávíte pracovní dobu v lese nebo potřebujete výstroj jen na brigádu? Nepodceňte rukavice, které mohou vaše ruce uchránit od velkého množství nepříjemných ran. Lesnické rukavice bývají často vyráběny z kůže a usně, mají zesílení na nejrůznějších místech a výjimkou nejsou ani kryty, například na zápěstí.

Veškerý obsah je majetkem Veacom s.r.o., jeho kopírování či jakékoliv jiné užití bez souhlasu, se nepřipouští.